Hírek : Szív nélkül nem lehet... |
Szív nélkül nem lehet...
kezilabdagala.hu 2009.09.26. 00:00
Szív nélkül nem lehet...
Mátéfi Eszternek egy pillanatra ugyan megfordult a fejében a norvégok elleni fiaskót követően, hogy érdemes-e folytatni, de végül arra jutott: közös felkészülés a kulcsa a válogatott jó szereplésének
- Tanulságos torna volt - kezdi értékelését a kapitányként debütáló Mátéfi. - A hiányzók és a gyakorlás hiánya nagyban nehezítették a dolgunkat, hiszen soha nem látott összeállításban, gyakorlás és a legjobbjaink nélkül léptünk pályára. A megmaradt alapembereink közül Vérten Orsi pedig csak a franciák ellen játszhatott, igaz, amint ott volt a csapattal, rögtön magával ragadta a társakat. Többen megmutatták, hogy lehet rájuk számítani, hiszen például Zácsik Szandra és Kovacsics Anikó remekül helytállt. De természetesen nem akarom elhallgatni azt sem, amire a németek elleni második félidő és a norvég meccs rávilágított. Aki felölti a címeres mezt, annak szívvel-lélekkel kell játszani, azonban nem mindenki tett így.
- Kikben csalódott?
- Neveket most nem mondanék, az Eb-selejtezők előtti kerethirdetésnél mindenki látni fogja, kikkel számolok és kikkel nem, bár tegyük hozzá, októberben minden bizonnyal számíthatunk Tomori Zsuzsára, Hornyák Ágira és Pálinger Katira, tehát mindenképpen változik a keret.
- Térjünk vissza a norvégok elleni meccsre, hiszen az egyszerűen rémisztő volt. Mi okozhatta a húszgólos vereséget?
- Többen eleve feladták a meccset, így pedig egy nagyobb tudású ellenféllel szemben még a tisztes helytállásra sincs esély.
- Megfordult a fiaskó után a fejében, hogy talán mégsem kellett volna elvállalnia a kapitányi megbízatást?
- Alig hogy kineveztek, egy újságíró megkérdezte tőlem: kellett ez nekem? Bevallom, egy pillanatra én is föltettem magamnak ezt a kérdést, de hamar meggyőztem magam szerda este, hogy aki nem tud veszíteni, nem tud szembenézni a verség okaival, az győzni sem fog tudni. Nagyon örülök, hogy ilyen rövid idő alatt fölállt a csapat, és megverte a franciákat, így sokkal jobb szájízzel utazunk haza, min ha harmadszor is kikaptunk volna.
- Többször is elmondta, hogy Konkoly Csabát szerette volna maga mellé segítőnek, de ő nem tudott megegyezni a szövetséggel, így ideiglenesen Marczinka Zoltán lett a válogatott edzője. Fut még egy kört esetleg a Győr trénerének visszahívására?
- Nem, én ezt a történetet lezártam magamban. Marczinka Zolival abban maradtunk, hogy ha hazaértünk, leülünk, és kiértékeljük a közös munkát. Tudtunk együttműködni, megosztoztunk a feladatokon, hiszen ő készítette a videóelemzéseket. Hamarosan megbeszéljük, hogyan tovább.
- A válogatott élete hogyan zajlik tovább? Októberben jönnek az Eb-selejtezők.
- Biztos, hogy összetartás, közös munka nélkül nem lehet eredményt elérni. Hittel teli, küzdő játékosokra van szükségünk.
Mivel Mátéfi Eszter neveket nem mondott, amikor arról kérdeztük, kik maradhatnak ki a jövőben a válogatottból, ezért kénytelenek vagyunk a saját ítélőképességünkre hagyatkozni. A szigorúan vett szakmai értékelés természetesen az edzők dolga, mi csupán benyomásainkat, észrevételeinket osztjuk meg az olvasókkal. A játékosokat 1-10-ig osztályoztuk.
Herr Orsolya: a csapat egyik legjobbja volt, még a norvégok ellen sem védett rosszul az első félidőben, a franciák ellen pedig parádézott. (9)
Kiss Éva és Triffa Ágnes: nagyon kevés lehetőséget kaptak, nem derült ki, mit tudnak valójában, de Pálinger Katalin visszatérésével az Eb-selejtezőkön aligha lesznek tagjai keretnek. (0)
Bódi Bernadett: támadásban jó százalékkal használja ki lehetőségeit, azonban védekezésben nem egyszer „elalszik”. (6)
Kovacsicz Mónika: a BL-győztes Viborg tagja, ennek ellenére sok hibával, látszólag hit és tűz nélkül kézilabdázik, gyakran követ el elemi hibákat (szinte minden lövésnél leér a lába). A posztján Orbán Adrienn jobb megoldásnak tűnik. (3)
Bulath Anita: az utolsó pillanatban került a keretbe, ennek ellenére támadásban és védekezésben is az egyik legmegbízhatóbb csapattag volt. (6)
Sopronyi Anett: védekezésben gyakorlatilag nem használható, támadásban pedig többnyire helyzet nélkül, eredménytelenül lő. Aligha kerülhetne be a magyar válogatottba, ha jobbkezes volna, és beszédes, hogy annak ellenére sem játszik élcsapatban, hogy kiváló fizikai adottságai vannak. (3)
Szucsánszki Zita: teljesítménye nagy talány, hiszen a németek ellen a csapat egyik legjobbja volt, ám amíg az életben talpraesett, vagány lányról van szó, a Világkupán nem egyszer riadt, félelemmel teli tekintettel játszott, a norvégok és a franciák ellen nem tudott fazont adni a csapatnak, holott irányítóként ez lenne a feladata – mindezt a Ferencvárosban végre is tudja hajtani. (5)
Kovacsics Anikó: nem csak a jövő, de már a jelen embere, dinamizmusa, gólra törő játéka, passzai révén a csapat egyik legjobbja volt a Világkupán, Görbicz távollétében a csapat első számú irányítója lehet. (7)
Tóth Katalin és Szabó Valéria: egyformán érvényes rájuk, hogy küzdő, hajtó, magukból a maximumot kihozó játékosok, akik Szamoránsy Piroskával együtt megoldást jelenthetnek a beálló-poszton. (6)
Tóth Tímea: BL-gólkirálynőként és rutinja miatt a csapat vezéregyéniségének kellene lennie, ehelyett inkább gyámoltalan játékával és technikai hibáival hívta föl magára a figyelmet. (5)
Szűcs Gabriella: tündéri ember, aki támadásban úgy tűnik, inkább visszafejlődött Valceában, elöl pedig nem tud hozzátenni a csapat játékához. (4)
Zácsik Szandra: képességei, lövőereje alapján a világ egyik legjobb átlövője lehet, küzdőképességén, harciasságán viszont javítania kell. (6)
Vincze Melinda: a 2008-as Európa-bajnoksághoz képest csalódás volt halvány játéka és hibái miatt. (4)
Vérten Orsolya: a franciák ellen tíz perc alatt bizonyította, hogy mindig, minden körülmények között extraklasszis. (9)
Mérleg: a Világkupán mutatott játéka alapján kikerülhet a keretből: Triffa Ágnes, Kiss Éva, Kovacsicz Mónika, Sopronyi Anett, Szűcs Gabriella és Vincze Melinda. Tóth Tímeának pedig össze kell szednie magát, mert rá égető szüksége van a csapatnak.
|