Ennyi…
2008.12.12. 13:18
Ennyi…
Mindkét csapat rengeteg hibával kézilabdázott, a mieink támadójátéka azonban teljesen leállt a hajrára, így csak vereség lehetett a vége. A magyar válogatott a 8. helyen végzett
Jól kezdett a magyar válogatott, az eddigi Eb-meccseket tekintve talán a legjobban, 4-1-gyel indult a találkozó. Ezt követően sok hibával kézilabdázott mindként együttes, de Imre Vilmos csapata előnnyel fordult szünetben. A második félidő elején gödörbe került a magyar válogatott, 15-15-öt követően átvette a vezetést Spanyolország, a mieink támadójátéka erősen visszaesett. A végjáték szorosan alakult 20-20 után, mivel mindkét csapat rengeteget hibázott. A hajrát egy fokkal jobban bírták a spanyolok, így a leeresztő magyar csapat ellen begyűjtötték a két pontot. A magyar válogatott a 8. helyen végzett az Európa-bajnokságon, mivel Ukrajna Dánia felett aratott győzelme miatt a középdöntő csoportban a 4. lett (a magyar-ukrán-dán pontegyenlőség egymás elleni összevetésének legjobbjaként), a II-es csoport negyedik helyezettje viszont biztosan több mint 3 ponttal zár. MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 21-23 (12-10)
Ohrid, vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok).
MAGYARORSZÁG: Pálinger, Pastrovics (kapusok), Balogh, Bódi 1, Bulath 2, Görbicz 4 (1), Hornyák 1, Kovacsicz 2, Sopronyi 1, Szamoránsky 2, Szucsánszki, Szűcs 3, Vérten 3, Vincze 2. Szövetségi kapitány: Imre Vilmos.
SPANYOLORSZÁG: Gonzalez, Ciobanu (kapusok), Aguilar 4, Alonso 3, Barno, Cuadrado 1, Beatriz Fernandez 1, Begona Fernandez 1, Garmedia 3 (1), Koleva, Mangue 7 (3), Martin 1, Oncina 1, Pinedo 1. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4
Imre Vilmos: - Csalódott vagyok a vereség miatt, támadásban rengeteget hibáztunk, főként a meccs kritikus szakaszaiban. Leterhelt játékosaink nem tudtak többet hozzátenni játékunkhoz. Átlövők nélkül nehéz kézilabdázni, nekünk viszont ez a legfőbb problémánk. Abban hibáztam, hogy Ferling és Tóth kiválása után nem hangsúlyoztam, hogy az első hat helyezett közé várni ezt a csapatot irreális. El kell gondolkodnom a keret jövőbeli összetételén, főként az átlövő-posztokon.
Jorge Duenas: - Nagy nyomás alatt álltunk a mérkőzés előtt, hiszen győznünk kellett, hogy maradjon esélyünk az elődöntőre, ezért nagyon boldog vagyok, hogy sikerült.
Hajdu János férfi szövetségi kapitány: - Nehéz megfejteni, hogy mi volt a gond a második félidőben. Pusztán a statisztikát böngészve kiderül, hogy a spanyolok lábbal, cselezéssel vertek meg minket. A betörések tekintetében 7-2-re győztek le, ráadásul sok hetest harcoltak így ki, míg szélről 5-2-re kaptunk ki. Átlövésekből most mi voltunk a jobbak, mint ahogy indításból is. Mindkét csapat fáradt volt, ez a spanyol válogatott nem egy világverő együttes, még akkor sem, ha legyőzte Romániát és ikszelt a norvégokkal. Sajnos tudomásul kell venni, hogy Ferlinget és Tóth Timit nem tudtuk kellőképpen pótolni, nemzetközi világklasszisok helyére tehetséges játékosok érkeztek, akiknek időt kell adni, hogy fejlődjenek. Ez a csapat ott lehet a világ közvetlen élvonalában, akár már a következő megmérettetésen is.
Kocsis Erzsébet, a világ legjobb kézilabdázója (1995): - Nagyon-nagyon el vagyok keseredve, nehéz bármit is mondani. Az első félidőben még hittem a győzelemben, mert a védekezésünk együtt volt. A második félidőben teljesen alulmúltuk önmagunkat. Utólag persze könnyű okosnak lenni, de ha egy csapatnak ennyire gyenge az átlövő-teljesítménye, akkor ez az eredmény. A kézilabda az átlövésekre épül. Nem ilyen szereplést vártunk a csapattól.
|