Hírek : Becsületbeli ügy a hetedik hely |
Becsületbeli ügy a hetedik hely
kezilabda.info 2007.12.15. 23:09
Becsületbeli ügy a hetedik hely
Csupán a szövetség minimális célkitűzését, a 7. hely megszerzését teljesítheti a magyar nőikézilabda-válogatott, amely a franciaországi világbajnokságon 32-27-es vereséget szenvedett a házigazdától. A helyosztóra vasárnap reggel 9 órakor kerül sor. A kezilabda.info helyszíni tudósítása Párizsból.
Alig telt el pár perc a francia nőikézilabda-válogatott Románia elleni, kétszeri hosszabbításban elveszített negyeddöntője után, a Bercy-sportcsarnok előtt már jegyüzérek árulták a hétvégére elővételben megváltott belépőket.
A feketepiac lehet, be is dőlt a gallok korai búcsúja miatt (noha akadtak olyan magyarok, akik 25 eurós jegyet hetvenért vásároltak), nem véletlen, hogy a házigazda magyarok elleni, kora délutáni összecsapására nem teltek meg a lelátók.
A magyar csapat lelkileg nehezen dolgozta fel az oroszok elleni kudarcot, de a pénteki szünnap remélhetőleg rendet tett a fejekben. Németh András szövetségi kapitány ezúttal Tomori Zsuzsa mellett Mehlmann Ibolyát ültette fel a lelátóra.
A lelátón visszhangzott a Marseillaise, a sajtóhelyen felbukkant az egykori kiváló kapus, az évek óta Franciaországban élő Meksz Anikó is, talán az ő tiszteletére is kezdte jól a mérkőzést együttesünk, amely Görbicz és Tóth találataival 2-0-s előnyre tett szert. Ezt az 5. percre sikerült ledolgoznia a franciáknak, Cano okos ziccerével már ott volt az előny (3-2).
A vébé egészén jól védő Pálinger eszén is túl lehetett járni, az első nyolc francia gólból három kapufás volt, a végsőkig kicentizték tehát a lövéseket Herbrechték. Ráadásul a védelmünk is átjáróház volt, Pecqueux-Rolland simán gyalogolt a kapuig, Wendling pedig kosaras trükköt mutatott be, a labdával passzolást imitált, majd a szétrebbenő fal között talált be.
Németh András 8-5-ös hátránynál két időt, Kovacsicz helyére Balogh állt, miközben a nézők a mérkőzéssel párhuzamosan egy betévedő madár röppályáját is figyelemmel kísérték. A helyzet viszont romlott - legalábbis a pályán. A francia támadások sok mozgása pillanatok alatt szétzilálta az egyébként is ingatag hatos falat, szegény Pálinger szinte csak ziccerekkel állt szemben (11-7).
Nem akadt senki, aki a védekezést összekapta volna, Hornyák és Borbás becserélése nem javított, igaz, nem is rontott a helyzeten. Támadásban mindenki Tóthtól és Görbicztől várta a csodát, a beállóst nem lehett megjátszani, balszélről egy helyzetünk volt (Vérten be is vágta), jobbról számtalan lehetőség maradt kihasználatlan. A hajrában még Pálinger is dobott egy kapufát, a nagy akarás pedig azt eredményezte, Tóth hetedik góljával 16-15-ös eredménnyel zárult a félidő.
Három perc kellett született után, hogy Borbás találatával ismét iksz legyen (18-18), a magyar szurkolók átköltözve Pálinger kapuja mögé buzdították az együttest, igaz, ment velük a “semlegesítő” rezesbanda is…
Sajnos Görbicz trükkös lövéseiből egy sem jutott el a kapuig, (a franciák videoelemzése kiválóan működhetett), Signate két átlövéssel köszönt be, s a 37. percben már 22-19 állt a házigazda neve mellett. Szélsőink közül csak Vérten érezte azt, mikor kell “felkanyarodni” és lőni, Balogh és Kovacsicz nem - bezzeg a másik oldalon Dembele és Cano kiszámíthatatlanul kézilabdázott.
Az 54. percben 29-26-nál eldőlni látszott a mérkőzés, Tóth előbb ipponra dobta ellenfelét, majd a reklámtáblára a labdát. Már kulcsembereinknek sem ment, a vergődést a franciák kegyetlenül kihasználták.
A végeredmény 32-27 lett, csapatunk vasárnap reggel 9 órakor a 7. helyért Angola ellen lép pályára, amely a másik alsóházi összecsapáson 41-33-ra kikapott Koreától.
A találkozó lefújása után Farkas Ágnes értékelt a Sport1 televíziónak.
Ritkán tapasztalni ilyen csodálatos rendezést, ez azonban nyomasztóan is hathat a vendégcsapatokra. Úgy gondolom, hogy ebben a fantasztikus környezetben ma a hazai csapat jobban összeszedte magát. Ha őszinték akarunk lenni a magyar csapat teljesítményét illetően, azt kell mondjam, elfogyott a szufla. A vb egészén kiemelkedőt nyújtó kulcsemberek ezúttal is mindent megtettek, mindent bemutattak a repertoárjukból, de tudomásul kell vennünk, hogy ennyit tudunk. A világ elhúzott mellettünk, fel kell zárkóznunk a többiekhez. A franciák ellen a motiváció hiányzott a lányokból, amit nem igazán értek, miután amikor beszélgettem velük, nem voltak pesszimisták, úgy tűnt nekem, hogy ki tudnak jönni a gödörből. A franciák minket tartottak esélyesebbnek a találkozón, de az előzetes találgatások semmit nem jelentenek. Ilyen a sport.
XVIII. nőikézilabda-vb, helyosztó az 5-8. helyért:
Franciaország – Magyarország 32-27 (16-15)
Palais Omnisports de Paris - Bercy, 11500 néző
Vezette: Csernega, Polagyenko (oroszok)
Franciaország: Niclas, Leynaud (kapusok)
Cano 5, Pecqueux-Rolland 5, Ayglon 4, Borg 4 (1), Dembele 4, Signate 3, Herbrecht 2, Tervel 2, Kamto 1, Wendling 1, Tounkara 1, Pineau.
Magyarország: Pálinger (Védések 50/18 - 36%)
Tóth 10, Görbicz 8 (5), Vérten 4, Balogh 2, Ferling 1, Borbás 1, Hornyák 1, Herr (kapus), Kirsner, Kovacsicz, Szamoránsky, Szucsánszki, Szűcs.
Hétméteresek: 2/1, illetve 5/5
Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc
XVIII. nőikézilabda-vb, helyosztó az 5-8. helyért:
Dél-Korea – Angola 41-33 (23-12)
Palais Omnisports de Paris - Bercy, 3000 néző
Vezette: Kristic, Ljubic (szlovénok)
Dél-Korea: Vu Szun Hi 11, Kim Ona 9 (4), Li Szang Eun 6, Mjung Bok Hi 6, Huh Szun Jung 3, An Dzsung Hva 3, Kim Csa Jun 2, Oh Szeong Ok 1.
Angola: Marcelina Kiala 9, Almeida 6, Luis Kiala 5, Bengue 4 (3), Fernandes 4, Eduardo 2, Amaral 2, Bernardo 1.
Hétméteresek: 5/4, illetve 3/3
Kiállítások: 16 perc, illetve 4 perc
|