Hírek : Korea nagy verést mért a csapatunkra |
Korea nagy verést mért a csapatunkra
kezilabda.info 2007.12.12. 16:07
Korea nagy verést mért a csapatunkra
Sima vereséget szenvedett Koreától a magyar nőikézilabda-válogatott a dijoni vb-középdöntő utolsó mérkőzésén. Az ázsiai csapat 31-26-os győzelme azt jelenti, a magyar csapat az 3. helyen végzett csoportjában (”köszönhetően” a románok Németország elleni sikerének), s a negyeddöntőben Oroszországgal meccsel csütörtökön. Helyszíni tudósítás Dijonból.
Negyedik alkalommal nem sikerült előbb beszökni a csarnokba. A helyi francia szervezők ugyanis kínosan ügyeltek a menetrend betartására, ráadásul a sportlétesítmény egy kerítéssel körülvett területen feküdt. Akadt rá példa, hogy egy távozó teherautót kicselezve jutottam be, majd zárszerelőknél találtam meg szó szerint a kiskaput (pechemre a csarnok zárva volt, s már ki se tudtam jönni az udvarból, hiszen a kapu is elkészült).
Kedden minden precízen működött, igaz, kivételesen nem bántam a várakozást, nem hajtott a tatár: a csapat előtt végre nem egy klasszikus értelemben vett idegfeszítő, mindent eldöntő csata állt, “csak” egy rangadó. Egy olyan mérkőzés, amely a továbbjutó helyről hivatott dönteni, s amely a koreaiaknak volt élethalálharc. A végkifejletre persze ekkor még nem számíthattam…
Háromnegyed órával a mérkőzés kezdete előtt egy szektornyi iskolás gyerek érkezett a csarnokba, kezükben koreai zászlót ábrázoló papírlapokkal, s elképesztő hangzavart okozva a még melegíteni sem érkező ázsiaiakat biztatták. A magyar csapatból ezúttal Vérten Orsolya és Hornyák Ágnes maradt ki.
Az ázsiaiak nyitott védekezése eleinte nem hatott már zavaróan, hiszen gyakorolta a csapat a sok szélsőbefutásra alapuló, sokmozgásos támadójátékot, a 6. percben 5-4- állt a magyarok neve mellett. Az öt találatból ráadásul Tóth Tímea hármat szerzett - mindent egyéni akció során, s nem átlövésből.
Tíz perc után már változott a helyzet, Tóth két lövést rontott, Pálingert is alaposan megmozgatták a lövések, s csak egyszer találkozott a labdával, Mehlmannt pedig le is kellett cserélni, Balogh lett a kényszerátlövő (6-8). A 16. percben Csoj szó szerint kiütötte Görbiczet, de nem ő volt az egyetlen, akinek nem feküdt a koreai stílus, Kirsnernek addigra már háta és gyomra is fájt az ütések miatt.
A 18. percben Ferling és Görbicz kiegyenlített (8-8), Pálinger is bemelegedett, Korea időt kért, de az edző nem is tanítványaival, sokkal inkább a dán bírókkal volt elégedetlen. Szó, ami szó, volt is igaza, de addig hergelte a borzalmasan fújó dánokat, amíg azt a magyarok bánták: Kirsner, Kovacsicz, majd Görbicz is kétperces büntetést kapott, hármas hátrányban nem volt nehéz 11-9-re elhúzni.
Hogy csak a félidő végére lett három közte, Pálingernek köszönhető, aki három ziccert védett zsinórban, míg támadásaink szétforgácsolták a koreai kapufát (12-9).
A második játékrészt három villámgyors koreai találat vezetett be (15-9), majd Szűcs megtörte a 15 perces (!) magyar gólcsendet. Pálingert ráadásul egy kapufáról visszapattanó labda alaposan fejbe találta, Herr állt a helyére, de pihenőt kapott Görbicz és Tóth is.
Németh Andrásnak sajnos tétmeccsen is maradt ideje kísérletezni s pihentetni a kulcsembereket, Szucsánszki lett az irányító, Szűcs a bal-, Ferling és Mehlmann felváltva a jobbátlövő. S miközben arról ábrándoztunk, hogy akár csoportelsők is lehetünk, a vereség lehetőségéről megfeledkeztünk…
A teljesítményhez a magyar “drukkerek” is hozzátették a magukét, hiszen ahelyett, hogy buzdították volna a csapatot, 22-12-nél tízet számoltak rájuk… No comment!
Támadásban Szűcs vállalta magára a vezér szerepét, négy góljának is közönhetően 24-18-ra jött fel a válogatott, de annyi már nem volt a csapatban, hogy jelentős ellenállást fejtsen ki. Pozitívumot Szűcs mellett Mehlmann két gólja jelentett, s az, hogy a válogatottunk a siralmas teljesítmény ellenére is küzdött a végsőkig.
Korea visszavágott a két évvel ezelőtti, szentpétervári 42-29-es zakóért, s 31-26-ra győzött, számunkra álom maradt a csoportelsőség lehetősége.
A találkozó utána Németh András szövetségi kapitány és Szűcs Gabriella, a válogatott balátlövője nyilatkozott a Sport1 televíziónak.
Németh András, a válogatott szövetségi kapitánya:
Az első félidő elején hat támadásból hat gólt szereztünk. Nem értettem, hogy utána mi állította meg a lányokat. Védekezésben nem találtuk a formánkat, a támadásokat bután, rosszul fejeztük be. Azért érthetetlen ez számomra, mert ugyanúgy készültünk a koreaiakból, mint a többi csapatból, elemeztük őket, tudtuk, mit fognak csinálni, nem okoztak meglepetést. A mai mérkőzésből levontam a megfelelő következtetéseket. Vannak játékosok, akik nem sokat fognak szerepelni a továbbiakban. Összességében úgy láttam, nem tudtak a lányok felpörögni, nem lehetett motiválttá tenni őket a mai összecsapásra, ezért számunkra most az jelenti a legnagyobb kihívást, hogy visszalendítsük őket abba a formába, amiben a románok elleni mérkőzésen villogtak. A következő mérkőzésen Angolát szeretnénk kapni, szívesebben játszanánk ellenük, mint az oroszok ellen.
Szűcs Gabriella, a válogatott balátlövője:
Sajnálom, hogy kikaptunk, jobb lett volna, ha ez a jó forma, amiben ma játszottam, egy győztes meccsen jött volna ki. Azt gondolom, hogy kellőképpen felpörögtünk a mai mérkőzésre, ellenben ott hibáztunk sokat, hogy rengeteg ziccert, átlövést kihagytunk szemben a koreaiakkal, akik hatékonyabban értékesítették a helyzeteiket. A második félidőben elfáradtunk, főleg a védekezésben. Nem szabad viszont szomorkodni, és összezuhanni. A hibáinkat ki kell javítani, és készülni kell az előttünk álló további megmérettetésekre. Nehéz mérkőzések vannak a hátunk mögött, mert kiegyenlített a világbajnokság mezőnye, azonban úgy érzem, hogy a csapat fejben fáradtabb, mint fizikálisan, hiszen az eddigi rendelkezésre álló pihenőnapok alkalmasak voltak arra, hogy regenerálódjunk.
XVIII. nőikézilabda-vb, középdöntő, II. csoport:
Magyarország – Dél-Korea 26-31 (9-12)
Dijon, 2800 néző
Vezette: Gjeding, Hansen (dánok)
Magyarország: Pálinger (Védések: 26/10 - 38%), Herr O. (Védések: 22/8 - 32%)
Szűcs G. 8, Tóth T. 4, Görbicz 3 (1), Ferling 2, Mehlmann 2, Szucsánszki 2, Kovacsicz 2, Szamoránsky 2, Balogh 1. Borbás, Kirsner, Tomori.
Dél-Korea: Oh, Li J.(kapusok)
Csoj 6 (1), Mjung 5 (1), Li Sz. 5 (2), An 5, Oh Sz. 5, Kim Cs. 2, Mun 2, Kim O. 1
Hétméteresek: 1/1. illetve 5/4
Kiállítás: 12 perc, illetve 2 perc
|