Hírek : Negyeddöntőben a magyar válogatott |
Negyeddöntőben a magyar válogatott
kezilabda.info 2007.12.10. 14:35
Negyeddöntőben a magyar válogatott
Egy gyengébb első félidő után varázslatos harminc percet produkált a magyar nőikézilabda-válogatott a franciaországi világbajnokság középdöntőinek 3. fordulójában. A Románia elleni 34-31-es sikerből Tóth Tímea 14, Görbicz Anita 10 góllal vette ki részét. Nemzeti csapatunk ezzel bejutott a negyeddöntőbe, s már teljesítette az előzetes célkitűzés minimumát. Helyszíni tudósítás Dijonból.
Sok mindenért akadt törlesztenivalója a magyar nőikézilabda-válogatottnak Romániával szemben, s most nem a történelem különös fordulataira kell gondolni. Elég, ha a sportágon belül a két évvel ezelőtti, szentpétervári elődöntőt idézzük fel, ahol Gheorghe Tadici tanítványai nyertek, s jutottak a fináléba, de az idei, pápai Pannon-kupán is csak ikszre futotta erőnkből.
Avasárnap kora délutáni mizéria is megtette hatását, hiszen láss csodát, világ: a dijoni szervezők első alkalommal végigjátszották a magyar himnuszt, éppen a csoportrangadón. A két szurkolótábor egy szektorban kapott “elszállásolást”, de úgy tűnt, békésen megférnek egymás mellett.
A lelátóra Hornyák Ágnes és Szucsánszki Zita ült fel, azaz a németek ellen remeklő Kovacsicz Mónika mellett azért Balogh Beatrix is bekerült a csapatba.
A találkozót Tóth Tímea átlövésgólja vezette be, erre válaszolt kétszer a románok hórihorgas irányító-átlövője, Bese. Németh András szövetségi kapitány már az ötödik percben dühöngött, bekiabálva a pályára “ebből nem lehet helyzetet csinálni”, sajnos az eredményjelzőn is 5-2-es román vezetés volt látható.
Besével nem bírt a védelem, a kipattanók szinte mindig jó helyre kerültek, szerencsére Pálinger megbabonázta a két szélsőt, Maier és Olteanu-Nechita is kihagyta első két helyzetét.
13 perc elteltével a szakvezetés Ferlinget küldte az indiszponált Mehlmann helyére, ám a helyzet csak súlyosbodott. 5-9-es állásnál Németh András időt kért, de Tóth kiállítása és Olteanu ejtése továbbmélyítette a két csapat közötti szakadékot. Kovacsicz ugyan próbálkozott, de kidolgozatlanul, éles szögből nem lehetett eltenni a labdát Dinu mellett.
A két kapus közötti különbségben döntő volt, hogy Dinu esetében a labdák a csapattársaknál maradtak, se a kontra, se az átlövések ellen nem volt orvosság, még emberelőnyben sem.
13-8-as vezetésnél a dühös Tadici is időt kért, bár ő legfeljebb azzal lehetett elégedetlen, hogy a különbség nem nagyobb. 24 percnek kellett eltelnie, hogy Tóth és Görbicz mellett még valaki betaláljon, Borbás két góljával 10-14-re alakult az eredmény.
Az utolsó öt percre beindult a Pálinger-show, a győriek világklasszisa bravúrt bravúrra halmozott, a félidő végére sikerült 16-14-re faragni a hátrányt.
A szünet után pillanatok alatt sikerült 19-18-ra felkapaszkodni Ferling, Görbicz és Tomori góljaival, a Bese, Luca falat alig lehetett átlőni, mégis erőltettük. A 40. percben Görbicz büntetőjével iksz, majd az irányító egyéni szólójával 20-19 lett nekünk, azaz 1-0 után ismét vezettünk!
Érezték ezt a románok is, mert Luca kiütötte Görbiczet, az előnyt Tóth használta ki (21-19). Aztán “Görbe” is büntetett, immár emberhátrányban kerülte meg a teljes román falat (23-20). Százszázalékos fordulatot vettek a magyarok, emberhátrányban is uralták a játékot, Tóth kiválóan használta ki a rendezetlen védelem réseit, Görbicz úgy irányított, ahogy azt a világ legjobbjától elvárhatjuk (26-23).
A hajrában két gólra is csak elvétve jött fel Románia, a vége örömjátékot és 34-31-es győzelmet hozott. Magyarország ezzel bejutott a negyeddöntőbe, hogy hányadik helyen, s ki ellen vívja az összecsapást, az csupán a keddi, Korea elleni meccset követően derül ki.
A találkozót követően Németh András, Tóth Tímea és Görbicz Anita nyilatkozott a Sport1 televíziónak.
Németh András, a válogatott szövetségi kapitánya:
A második félidő végén gyökeres változás következett be a játékunkban. Mozgattuk a csapatot, sokféle elképzelést próbáltunk ki, amiben a románok egyszerűen felőrlődtek. Nem számítottak rá, hogy Tóth Timi formába lendül, és képtelenek voltak megtartani őt. Vártam már, hogy ezt a teljesítményt elérje, hiszen komoly felkészülés van a hátunk mögött, és a BL-szereplése figyelemre méltó. A holnapi nap folyamán délelőtt lesz egy edzés, délután pedig szabadfoglalkozás. Nem kívánok kemény edzést tartani, az is előfordulhat, hogy aki ma nagyon kihajtotta magát, pihenőnapot kap. Emellett természetesen készülni fogunk a dél-koreaiakból, hiszen kedden velük fogunk megmérkőzni, és továbbra is a győzelem a cél, annak ellenére, hogy ennek a mérkőzésnek már nem lesz tétje számunkra.
Tóth Tímea, a válogatott balátlövője:
Sajnos eddig várakozáson aluli teljesítményt nyújtottam, pedig nagyon készültem erre a világbajnokságra. Örülök, hogy ma végre elkaptam a fonalat, és sikerült egy nagyon jó teljesítményt produkálnom. Úgy érzem, ma mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz. Ha valaki elfáradt, más plusz energiákat tudott mozgósítani, így az egész csapat végig lendületben tudott maradni. Végig hittünk benne, hogy képesek vagyunk legyőzni a románokat, ráadásul a második félidő vége felé észrevettük, hogy az ellenfél fárad. Örülök, hogy meccsről meccsre jobbak vagyunk, és végre sikerült legyőzni önmagunkat. Holnap pihenőnap következik. Megmondom őszintén, hogy az edzést nem kívánom. Helyette egy nagy alvás az, amit leginkább igényel a szervezetem. Városnézéssel, és a koreaiak elemzésével fogunk regenerálódni.”
Görbicz Anita, a válogatott irányítója:
A második félidőben bekövetkezett fordulatot annak tulajdonítom, hogy a románok védekezése megbomlott, nem volt olyan agresszív, mint előtte, így a betöréseinket érvényesíteni tudtuk vagy gólszerzéssel, vagy büntetőkkel. A kapusukat folyamatosan cserélgették, nem találták az igazi megoldást. Külön a kapusokból nem készültünk, leginkább a támadásokat gyakoroltuk, mert az volt az elsődleges cél, hogy a védelmüket ki tudjuk játszani. Nem érzem fáradtnak sem magamat, sem pedig a csapatot. Kellőképpen fel tudunk pörögni a mérkőzésekre, és úgy érzem, egyre jobb formában játszunk.”
XVIII. nőikézilabda-vb, középdöntő, II. csoport:
Magyarország – Románia 34-31 (14-16)
Dijon, 3400 néző
Vezette: Bord, Buy (franciák)
Magyarország: Pálinger (Védések: 47/17 - 36%)
Tóth T. 13, Görbicz 11 (5), Vérten 3, Ferling 2, Borbás 2, Mehlmann 1, Tomori 1, Balogh 1, Kirsner, Kovacsics, Szamoránsky, Szűcs. Herr O. (kapus)
Románia: Dinu, Pislaru, Tolnai (kapusok)
Lecusanu 10 (7), Maier 5, Luca 5, Stanca 4, Bese 4, Olteanu 2, Neagu 1, Barsan, Bradeanu, Meirosu, Vadineanu.
Hétméteresek: 5/5, illetve 8/7
Kiállítások: 16 perc, illetve 12 perc
A II. középdöntő-csoport állása:
1. Németország 7 pont
2. Románia 6 pont
3. Magyarország 6 pont
4. Spanyolország 3 pont
5. Dél-Korea 2 pont
6. Lengyelország 0 pont
|